Czwartek, 2014-10-23

89-115 Mrocza

E-mail:  spmrocza@tlen.pl

Jesteś tutaj: Start

Feria barw dla nauczycieli!- akademia z okazji DEN

2014-10-22
Powiększ zdjęcie

17 października w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy przedstawili musicalowy program artystyczny „Sceny z życia szkoły”.

Akcja „Sprzątanie świata”

2014-10-22
Powiększ zdjęcie

Wrzesień to miesiąc, w którym robimy porządki naszej ziemi. Cały świat, sprząta pozostawione śmieci, o których zapominamy, na co dzień. 23 września 2014 roku grupa dzieci  z naszej szkoły wzięła udział w sprzątaniu okolic Mroczy w ramach akcji „Sprzątanie świata”.

II miejsce w Ćwierćfinałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców

2014-10-20
Powiększ zdjęcie

20. października w Żninie odbyły się ćwierćfinały wojewódzkie w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych, w których wzięły udział- SP nr 1 Żnin, SP nr 1 Świecie, SP Mrocza, SP Bydgoszcz nr 67. W wyniku losowania zagraliśmy systemem „każdy z każdym” 2x10 min.

Kolejność gier:

1-2 SP Mrocza-SP 1 Żnin 1-1 bramka Szymon Czepnik

3-4 SP 67 Bydgoszcz-SP 1 Świecie 3-1

1-3 SP Mrocza-SP 67 Bydgoszcz-1-0 Szymon Czepnik

2-4 SP Żnin-SP 1 Świecie 4-1

1-4 SP Mrocza-SP 1 Świecie 0-1

2-3 SP 1 Żnin-SP 67 Bydgoszcz1-1

Ostateczna kolejność:

1 miejsce SP 1 Żnin

2 miejsce SP Mrocza

3 miejsce SP 67 Bydgoszcz

4 miejsce SP 1 Świecie

Rozgrywki stały na wyrównanym poziomie,a naszym chłopcom dużo nie brakowało do wygrania całego turnieju, lecz w ostatnim meczu zabrakło im sił, a ponadto kontuzji doznał Szymon Czepnik i gra z przodu nie wyglądała tak dobrze jak w poprzednich meczach. W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęliśmy VII miejsce co i tak można uznać za sukces.

Skład SP Mrocza: Kamil Jeszke, Michał Witkowski, Maciej Sobieszczyk, Szymon Czepnik, Kamil Świerczek, Karol Sommertag, Mateusz Deja, Hubert Kowalski, Piotr Wałęga, Szymon Rakowski.

Wycieczka klasy I d do gospodarstwa ogrodniczego

2014-10-20
Powiększ zdjęcie

15.10.2014 uczniowie klasy I d wraz z wychowawczynią Anną Żurek odwiedzili gospodarstwo ogrodnicze Państwa Kozielskich. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły na lekcji ogrodnictwa na świeżym powietrzu. Dzieci były bardzo zainteresowane, rozpoznawały nazwy niektórych roślin. Pan ogrodnik oprowadził dzieci po szklarni, aby mogły się lepiej przyjrzeć kwiatom . Mali ogrodnicy wrócili do szkoły pełni pozytywnych wrażeń.

Piłkarze Szkoły Podstawowej w Mroczy wygrywają eliminacje powiatowe

Powiększ zdjęcie

6 października na boisku orlika przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się mistrzowie gmin. W eliminacjach powiatowych ostatecznie wystąpiły cztery drużyny z: Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Szkoły Podstawowej w Mroczy i Szkoły Podstawowej w Laskownicy. Najlepszym zespołem została reprezentacja szkoły w Mroczy, która wyprzedziła zespół z Szubina i Nakła nad Notecią. Powiat Nakielski w ćwierćfinale reprezentować będzie zwycięzca dzisiejszego turnieju, który odbędzie się w Żninie. Poniżej podajemy rezultaty i klasyfikację końcową.

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Powiększ zdjęcie

Podczas rozegranych  22 września  w Paterku Mistrzostw Powiatu  w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców wystartowała piątka uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.

W kategorii klas V-VI szkół podstawowych dziewcząt na dystansie 800 m drugie miejsce zajęła Jagoda Jasińska i awansowała do Finału Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Uczennica taktycznie rozegrała bieg. Od początku do końca biegła w czołówce. Do pierwszego miejsca Jagoda straciła bardzo niewiele, bo tylko 3 sekundy.

Oprócz Jagody Jasińskiej startowała Weronika Werner, która zajęła 11. miejsce oraz Dominika Banach - 18. miejsce.

W kategorii chłopców klas V - VI na dystansie 1000 m Piotr Wałęga sklasyfikowany został na 9 miejscu, a Daniel Gapa na 13 miejscu.

Wycieczka klasy '0" i III a do Osieka

Powiększ zdjęcie

2 pażdziernika  odbyła się wycieczka klasy "0" z wychowawczynią Iloną Krzyżan i klasy III a z wychowawczynią Barbarą Świętoń oraz opiekunki p.Aleksandry Perdoch do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku.Temat imprezy edukacyjnej brzmiał "Jesień w polu i zagrodzie".

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

2014-09-25

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015

2014-09-03

Zielona szkoła w Funce

2014-07-14
Powiększ zdjęcie

W dniach 13 – 15 czerwca 2014 r. uczniowie klas piątych gościli w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Ośrodek znajduje się na wysokiej skarpie wschodniego brzegu Jeziora Charzykowskiego, jednego z akwenów południowej części województwa pomorskiego, porośniętej potężnymi Borami Tucholskimi. Od Chojnic dzieli Funkę zaledwie 12 km. W najbliższej okolicy są: Park Narodowy „Bory Tucholskie” i Zaborski Park Krajobrazowy.