• Odwiedziny: 20390

Zielona szkoła w Funce

2014-07-14
Powiększ zdjęcie

W dniach 13 – 15 czerwca 2014 r. uczniowie klas piątych gościli w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Ośrodek znajduje się na wysokiej skarpie wschodniego brzegu Jeziora Charzykowskiego, jednego z akwenów południowej części województwa pomorskiego, porośniętej potężnymi Borami Tucholskimi. Od Chojnic dzieli Funkę zaledwie 12 km. W najbliższej okolicy są: Park Narodowy „Bory Tucholskie” i Zaborski Park Krajobrazowy.

„Adopcji na odległość” ciąg dalszy

2014-07-14
Powiększ zdjęcie

23 czerwca 2014 roku odbyły się  kolejne apele, tym razem dla uczniów klas I – III, poświęcone akcji „Adopcja na odległość”. Podobnie jak ich starsi koledzy, obejrzeli filmy, które ukazały kolorową, atrakcyjną i egzotyczną Afrykę, a także problemy z jakimi borykają się mieszkańcy tego kontynentu. To właśnie nasi najmłodsi uczniowie uzupełnili puszkę brakującą kwotą            ok. 300 zł.

Natomiast dzień wcześniej, 22 czerwca, zuchy i uczniowie z naszej szkoły podczas niedzielnej kwesty również zbierali pieniądze na ten szczytny cel.

Nagroda Dyrektora Szkoły za Osobowość Roku 2013/2014

2014-06-28

Nagrodę

za Osobowość Roku 2013/2014

otrzymują

MARCEL WENERSKI

MAŁGORZATA MACIEJEWSKA

Grono Pedagogiczne gratuluje Tym, którzy doskonale wiedzą, że

Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa lecz pracą i własnym wysiłkiem. (Albert Einstein)

Piknik klas integracyjnych IV-VI

2014-06-25
Powiększ zdjęcie

17 czerwca 2014 roku  klasa integracyjna IV-VI razem z wychowawczynią panią Agatą Dziamecką i panią pedagog Anną Kądzielą – Sieg  gościła u Państwa Szymańskich. Podczas tego spotkania uczniowie świętowali urodziny Julki oraz zbliżający się dzień zakończenia roku szkolnego i promocję do kolejnej klasy. Czas umilali sobie wspólnymi grami i zabawami. Gospodarze przygotowali smaczny poczęstunek. To były wspaniałe chwile.

Zerówki w Braniczu

2014-06-23
Powiększ zdjęcie
14 czerwca dzieci z zerówek wraz z rodzicami przybyli do Branicza. Dzieci udział w zorganizowanych przez nauczycielki grach i zabawach. Rodzice także czynnie angażowali się w przebieg zabaw. Dzieci uczestniczyły także w przejazdach bryczką i na kucykach. Po wszystkim wraz z rodzicami posiliły się kiełbaskami upieczonymi przy ognisku. Nie zbrakło dobrego humoru i pogody.

Wycieczka klas II do miasteczka westernowego -SILWERADO CITY

2014-06-21
Powiększ zdjęcie

18 czerwca 2014r klasy II a,b,c, d wraz z opiekunkami B.Świętoń, I.Szreder, M.Leks, A.Kądzielą, I.Zielonką udały się w podróż w czasie do Ameryki z końca XIX w.Pierwszym punktem programu był mały cmentarzyk. Grupa zapoznała się z legendą nt. pochowanych bohaterów,opowiedzianą prze Indianina. Wycieczka obejmowała również pobyt w wiosce indiańskiej, pokaz lasso, napad na bank, pokazy kaskaderskie i dzigitowe na koniach. Punktem kulminacyjnym wycieczki był przejazd kolejką, gdzie pod koniec podróży miał miejsce napad na pociąg i "uprowadzenie" dzieci z opiekunami. Wszystko zakończyło sie szczęśliwie i zadowolone dzieci wróciły pod opieką pań do szkoły.

Akcja Bookcrossing 2014

2014-06-18
Powiększ zdjęcie

17 czerwca w wielu miejscach Polski odbywały się akcje, happeningi, imprezy, spotkania bookcrossingowe. Wspaniała idea „uwalniania książek” została „sprowadzona” do mroteckiej podstawówki przez panią Marlenę Rosińską zainspirowana działalnością prekursorki akcji - pani Jolanty Niwińskiej, dzięki której Bydgoszcz stała się „sercem” Bookcrossingu w Polsce. Idea od lat jest propagowana w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego. Miłośnicy książek pod kierunkiem pani Justyny Misterkiewicz – Hamowskiej i Marleny Rosińskiej przygotowali różnorodny program mający na celu popularyzację czytelnictwa i przekonanie społeczności szkolnej do zaangażowania się w akcję.

Konkurs matematyczny Archimedes. Plus.

2014-06-17

07.05.2014r. odbył się konkurs matematyczny Archimedes. Plus. Wzięło w nim  łącznie  udział 60 uczniów klas IV, V i VI.

Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie testu, który składał się z 25 pytań.

Nad poprawnością przebiegu czuwała komisja składająca się z przewodniczącej  Pani  Justyny Dzieszki oraz członków  Pani  wicedyrektor Agnieszki Klebs  oraz Pani Agaty Dziameckiej.

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy do czerwca   na rozstrzygnięcie konkursu.

Oto wyniki :

„Czytamy, bo kochamy !” Klub Czytających Rodzin

Powiększ zdjęcie

4 czerwca  2014r., w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy zainaugurował swoją działalność Klub Czytających Rodzin pod szyldem kampanii fundacji społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Fundacja stworzyła m.in. program Rodzinne Czytanie, którego celem jest zachęcanie dorosłych, a zwłaszcza rodziców, do codziennego głośnego czytania dzieciom. Klubowe spotkania będą służyć promowaniu wartościowej literatury dla dzieci oraz będą miejscem, gdzie można wymienić się  wrażeniami, wiedzą, doświadczeniem i ciekawą lekturą. Bardzo ważnym celem tych spotkań będzie również okazja do wspólnie spędzonych chwil, gdy rodzice są blisko dzieci i pielęgnują sposób spędzania czasu, który ma ogromny wpływ na rozwój i wychowanie najmłodszych.

Teatr w klasie IV d

Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy IV d zaprezentowali przedstawienia znanych baśni, tj. "Czerwony Kapturek", "Roszpunka". sami przygotowali kostiumy oraz dekoracje. Aktorzy zachwycili grą aktorską oraz przepiękną scenografią. Na zakończenie każda z grup teatralnych przygotowała quiz dla widowni i słodki poczęstunek. Lekcja była podsumowaniem działu "Świat fantazji".