Niedziela, 2014-11-23

89-115 Mrocza

E-mail:  spmrocza@tlen.pl

Jesteś tutaj: Start

Klasa II c bierze udział w konkursie plastycznym "Prawa dziecka oczami dzieci"

Powiększ zdjęcie

20 listopada 2014 roku będziemy obchodzić 25 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten również został ogłoszony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.
W związku z tym wydarzeniem uczniowie klasy IIc pod kierunkiem wychowawczyni Brygidy Kabacińskiej wykonali plakaty pod hasłem " Mam prawo do..." Jednocześnie uczniowie wzięli udział w I edycji konkursu plastycznego "Prawa dziecka oczami dzieci", którego organizatorem jesStowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia. Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Członkiem komitetu honorowego została Joanna Kluzik - Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej.

Konkurs ma na celu kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka.W ramach Konkursu dzieci  zostały zapoznane z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o prawach dziecka i stworzyły prace plastyczne w aspekcie wybranego jednego lub kilku praw w niej zawartych. Zaproponowana forma Konkursu wymagała  od nauczyciela zapoznania dzieci z ich prawami, a poprzez zaangażowanie dzieci w przygotowanie samodzielnych prac plastycznych utrwala znajomość tych praw w świadomości dziecka

Wycieczka Smerfów i Biedroneczek do Nadleśnictwa Runowo

Powiększ zdjęcie

15 listopada mroteckie gromady zuchowe: Smerfy i Biedroneczki uczestniczyły w wycieczce do Nadleśnictwa Runowo. Na miejscu zuchy brały udział w niezwykle ciekawych zajęciach prowadzonych przez leśnika, Panią Katarzynę Różycką. Finałowym punktem programu było ogniskowo, które zostało przygotowane w specjalnie wyznaczonym miejscu - leśnej polanie nad jeziorem.

W tym niezwykle urokliwym zakątku dzieci pogłębiały swą wiedzę o lesie, gatunkach zwierząt leśnych i ich jesiennych zwyczajach. Na koniec zuchy wzięły udział w mini-konkursie wiedzy o lesie. Każdy wrócił do domu z małym upominkiem i wielkim uśmiechem na twarzy!

Wycieczkę zorganizowały Magdalena Zmudzińska i Anna Żurek, instruktorki gromad zuchowych przy Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.

,,Pszczółki" już wiedzą jak bezpiecznie korzystać z Internetu

Powiększ zdjęcie
20 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego - grupa V uczestniczyły w spotkaniu z dzielnicowym st. sierż. Krystianem Napierała. Pan policjant opowiadał Pszczółkom jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Dzieci miały okazję obejrzeć również kilka filmów edukacyjnych oraz przestrzegających przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie.

Śniadanie daje moc w grupie ,,Pszczółki"

Powiększ zdjęcie
7 listopada ,,Pszczółki" włączyły się w ogólnopolską  akcję ,,Śniadanie daje moc". Dzieci miały okazję zjeść uroczyste śniadanie pełne witamin! Kolorowe czapeczki, plakaty i inne dekoracje uatrakcyjniły ten szczególny dzień. ,,Pszczółki" oprócz uroczystego śniadania miały okazję dowiedzieć się co znaczy powiedzenie ,,w zdrowym ciele zdrowy duch" oraz podzielić się swoimi doświadczeniami.   Dzieci z grupy przedszkolnej - V wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu śniadania oraz za tak ogromne zaangażowanie. DZIĘKUJEMY !!!

Śniadanie daje moc w klasie IIc

Powiększ zdjęcie

Wyjazd do teatru klas drugich i trzecich

Powiększ zdjęcie

30 października grupa dzieci z klas drugich i trzecich wyjechała do Bydgoszczy do Miejskiego Centrum Kultury, na spektakl teatralny pt. „ Brzydkie kaczątko”, przedstawiany przez Bydgoski Teatr Lalek „ Buratino”. Po spektaklu dzieci brały udział w zajęciach poświęconych animacji lalek teatralnych i poznały historię lalek.

Akcja "Śniadanie daje moc" - film

Śniadanie daje moc w klasie I C

Powiększ zdjęcie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Wiedzą o tym doskonale uczniowie z klasy I c, dlatego po samodzielnie przygotowanej już tydzień temu sałatce owocowej, dzisiaj 7 listopada włączyli się w ogólnopolska akcję „Śniadanie daje moc”.

Mali uczniowie przygotowali samodzielnie BEZ JAKIEJKOLWIEK INTERWENCJI RODZICÓW pyszne, zdrowe i kolorowe  kanapki.

Następnie z wielkim apetytem przy wspólnym stole dzieci zjadły przygotowany przez siebie posiłek. Zapoznały się także z zasadami zdrowego odżywiania, nakrywania do stołu i przypomniały sobie zasady kulturalnego spożywania posiłku.

"Pszczółki" z wizytą u pani pielęgniarki

Powiększ zdjęcie

Dzieci z oddziału przedszkolnego - grupa V odwiedziły panią pielęgniarkę. Celem wizyty było zbadanie wszystkich dzieci. ,,Pszczółki" dowiedziały się ile ważą i ile mają wzrostu oraz czy ich oczy są zdrowe. Na koniec dzieci miały okazję obserwować jak wygląda praca pielęgniarki szkolnej.

,,Pszczółki" na spacerze

Powiększ zdjęcie
31 pażdziernika V grupa oddziału przedszkolnego - ,,Pszczółki"  udała się na spacer. Mając na uwadzę dzień Wszystkich Świętych cała grupa postanowiła pójść na cmentarz wraz z wychowawcą oraz z mamą jednej z dziewczynek z grupy. ,Pszczółki" zapaliły znicz, który postawiły przy pomniku upamiętniającym zmarłych strażaków.
Następnie cała grupa zwiedziła starą i nową część cmentarza oraz kaplicę.